O mnie

O mnie

Nazywam się Angelika Staszewska. Jestem doktorem nauk o zdrowiu, specjalistą w zakresie psychodietetyki, dietetyki oraz promocji zdrowia.

Wykształcenie

Wykształcenie zdobywałam na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (od 2000 r.) na którym ukończyłam studia magisterskie (zdrowie publiczne, specjalizacje: promocja zdrowia oraz zarządzanie w opiece zdrowotnej), studia podyplomowe (dietetyka i poradnictwo żywieniowe) oraz obroniłam swoją rozprawę doktorską.

W 2011 r. ukończyłam studia MBA dla Kadr Medycznych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a w 2015 r. studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu w zakresie psychodietetyki.

Angelika Staszewska

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe w sektorze opieki zdrowotnej zdobywałam m.in. w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie oraz szpitalach klinicznych w Poznaniu. W latach 2004-2010 odpowiadałam za realizację ogólnopolskich projektów edukacyjnych skierowanych do pracowników zakładów opieki zdrowotnej, w kolejnych latach zarządzałam projektami realizowanymi na uczelniach wyższych. Od początku swojej pracy zawodowej wraz z zespołem świetnych specjalistów zrealizowaliśmy kilkadziesiąt projektów edukacyjnych, innowacyjnych i szkoleniowych o wartości ponad 30 mln zł.

Jestem autorem kilkunastu publikacji naukowych oraz redaktorem serii wydawniczej Nowe oblicza ochrony zdrowia, w ramach której od 2008 r. ukazały się trzy pozycje książkowe dotyczące ochrony zdrowia.

Uniwersytet SWPS

Od 2011 r. zawodowo jestem związana z Uniwersytetem SWPS na którym aktualnie prowadzę Poradnię Dietetyki i Psychodietetyki. Poza działaniami związanym ze wsparciem pacjentów w skutecznej zmianie nawyków żywieniowych oraz procesie odchudzania, celem naszej działalności jest również edukacja, prowadzenie badań naukowych oraz projektowanie zmian społecznych w obszarze żywienia i zdrowia.

Idea

Zdrowy styl życia, doprowadzenie do skutecznej zmiany nawyków żywieniowych, redukcja wagi ciała, a w konsekwencji poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego to moja pasja zawodowa i prywatna. To co jemy oraz jak siebie traktujemy ma bezpośredni wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również samopoczucie. Zbilansowana dieta to także ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak nowotwory, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, otyłość czy cukrzyca.

Jak działamy?

Podczas spotkań w poradni dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci odnosili zamierzone efekty i realizowali swoje cele. Priorytetem jest dla nas zdrowie pacjentów oraz racjonalne i zbilansowane żywienie. Nie obiecujemy spektakularnych efektów, które mają być osiągnięte w nierealnym czasie, ponieważ wiemy, że wprowadzanie zmian jest procesem, który trwa. Zależy nam na tym, aby efekty naszych działań były długoterminowe, dlatego z naszej strony pacjenci mogą liczyć zarówno na wsparcie dietetyczne, psychodietetyczne oraz motywacyjne.